FANS CUP 2023 ŠTARNOV-TURNAJ V MALÉ KOPANÉ (22.7.2023)

1.ročník turnaje v malé kopané máme úspěšně za sebou. Vůbec první myšlenkou bylo, čutnout si přátelák mezi skupinami Criminals Olomouc vs Ultras Sternberg. Nakonec jsme se dohodli, že by nebyl špatný nápad rovnou uspořádat menší turnaj.
 Symbolické startovné tak mělo zaplaceno 8týmů, protože však na tréninku 2dny před startem turnaje jednomu týmu odpadli pro zranění hned 3hráči, složili se s dalším dohromady. Tento tým nakonec vzešel jako vítězný. A protože klukům ze Šternberku chyběli hráči, stáhli jsme „CRO B“ a doplnili je. Turnaj tak tedy hrálo 6týmů.
 Pozváno bylo dalších několik mančaftů, avšak termín byl v době, kdy kromě svých akcí mají zejména sportovci své turnaje/přípravu/přáteláky. Protože je to i období dovolených, někteří se prostě nesešli. Tak i z tohoto dúvodu další ročníky plánujeme uspořádat v termínu okolo konce června.

-Semifinále 1. vs 4. , 2. vs 3., poté o 3.místo a finále

Po konci turnaje se jeden z organizátorů chopil slova-proběhlo poděkování, vyhlášení pořadí turnaje a vyhlášení tomboly.
 Každý z týmů dostal několik cen, včetně diplomu za umístění s poděkováním za účast. Jak přítomní mohli vidět, na cenách jsme rozhodně nešeřili ani v tombole, na kterou se prodalo úctyhodných 83lístků.Všichni logicky vyhrát nemohli, tak třeba příště 🙂 Příští ročníky se zase o několik levelů posuneme výše. Udirna+guláš vyprodaná.
 Málem jsme zapoměli vyhlásit nejlepšího střelce(za pět dvanáct), hráče(za pět dvanáct +mladík z Bruntálu) i brankáře(Bruntál). I tito dostali menší drobnosti.
Příští ročník vypilujeme pár drobností. JIŽ NYNÍ PŘIJÍMÁME PŘEDBĚŽNÉ PŘIHLÁŠKY. Včetně CRO a STRBG už nyní teď máme 4 obsazená místa. Ve 2.ročníku plánujeme turnaj o 12ti týmech, 3.ročník rovnou 24 (4hrací plochy). Těšit se budete moci ještě na hodnotnější ceny, budeme ve velkém řešit marketing i sponzoring. Ve velkém předstihu budeme přidávat informace o turnaji, aby bylo vše připravené…

Děkujeme všem týmům za účast na turnaji. Dále patří poděkování rozhodčím, fotbalistům z SK Štarnov(i když se nakonec tým stejně jako fans nesložili – příští rok! ) za možnost uspořádat turnaj, družební skupině Ultras Sternberg za spoluorganizaci, Hospůdka Na Hřišti Štarnov za pohostinnost, našemu DJ za program a možnost živých vstupů s mikrofonem…
Na základě zprávy od kapitána jednoho z týmů jsme požádali o ohlasy další týmy.

Ohlasy (přesné citace):

Ondřejov :
,,Ahoj turnaj byl super myslím že další ročníky budou úplně v pohodě a rádi zase přijedeme doufám že vy toho 12 cteho . 8 přijedete k nám jinak sálu vyuziji protože v hokeji fandím moře Vaše naše šála bude vyset na turnaji jako družba mezi námi 🙋⚽

Bruntál :
,,Dobroš a diky za pozváni stalo to za to i kluci byly spokojeni“

Za pět dvanáct:
,,Ahoj, děkujeme za pozváni a účast na 1 CRO turnaji, turnaj se nesl v přátelském duchu, pořadatele dělali maximum aby se vše vydařilo, byla skvělá kuchyně a DJ, turnaj se nám povedl, hlavně žádné zranění a radost z vítězství, ještě jednou moc děkujeme za pozváni. Za pět minut dvanáct.“

Od Zero Hero jsme prozatím zpětnou vazbu nedostali…

Videoreport na našich stránkách a sociálních sítích do několika dní.

Turnaj v malé kopané Ondřejov (20.8.2022)

O tomto „zapadlém“ turnaji víme několik týdnů předem od jednoho z našich členů. S přihlášením čekáme do poslední chvíle s tím, pokud se nenajde bližší turnaj (ptáme se na např. na „Chomoutovské léto“ – plno). Nakonec jedeme směr Rýmařov a jsme za tuto událost rádi, protože organizátoři na nás opravdu nešetřili co se týče pohostinnosti a celkově vstřícnosti co do programu turnaje. Dobře jsme si zahráli a i rozhodčí byl nestranný, což se o některých fotbalových akcích směrem k nadržování k domácím výběrům řici nedá. Pro méně znalé- Ondřejov – jedná se o kopcovitou vesničku kilometr před Rýmařovem (cca 46km od Olomouce). Plácek na malou kopanou byl tak snad jediná relativně rovná plocha v celé obci :))
Na místo vyjíždíme 2plnými auty + 2 se dopraví sami 🙂. Do hry se zapojuje 10 CRO (z toho 1nováček).
Ráno dostáváme na FB zprávu, že místo předpokládaných 6týmů budou asi jen 4 a na místě turnaje se dozvídáme, že budou pouze týmy 3 – Ondřejov, Dolany, Criminals Olomouc. Tedy jistota stupňů vítězů 🙂 Je nám oznámeno a souhlasíme, že každý bude hrát s každým 2x a to 2x 10minut s tím, že první dva mančafty postupují do finále. Toto je náš hlavní cíl a ve finále uvidíme.
Začínáme hrát s domácím výběrem. Oba zápasy vyhráváme a to v poměru 6:3 a 7:2 a taktéž v minisoutěži penalt (o 1bod do skupiny), takže už víme, že nás nemůžou přeskočit. Zato od Dolan dostáváme pořádně naloženo, přesné skore nevíme a ani vědět nechceme 🙂 Dolany byli pro nás i domácí Ondřejov naprosto jinde..
Za nás povedená sportovní sobota.
Většina z nás po příjezdu do našeho nádherného města jde odpočívat na další den, kdy náš čeká výjezd do Šumperku, kde hraje náš spřátelený Šternberk. O tom zase příště 🙂

Turnaj v malé kopané Loučany (24.7.2022)

Do Loučan nedaleko Olomouce přijíždíme 3mi auty s docela velkým předstihem a jsme tak, kromě organizátorů, na místě jako první mančaft.
 Turnaj se co do výsledku sice nepovedl, ale byly pasáže hry, kdy jsme dokázali držet tempo s těžkými soupeři ve skupině. Nutno tedy podotknout, že většinou za vyrovnaného stavu 0:0 🙂
 Prohráli jsme všechny své vystoupení. Na naši obhajobu, na kterou jsme zvyklí při soudních procesech musíme říci. že jsme měli ve skupině (z celkových 3) opravdu těžké soupeře. A to i pozdějšího vítěze. Například tým Tropau(Opava), (a snad se neurazí 🙂 ), který jsme na turnaj pozvali, byl ve své skupině na 2.místě a nakonec skončil na tomto turnaji na pěkném 7.místě a přitom jsme je na předchozim turnaji porazili. Za mě nám také nesedělo hrbolatější hřiště :))
 Teď je to s fotbalem slabší, ale určitě si do konce roku ještě párkrát zakopeme.